Szkoła Podstawowa nr 3 
im
. Stanisława Ligonia

ul. Szkolna 44      43-180 Orzesze-Zawada

 telefon: 32 22 15 271

faks: 32 72 31 215

 sp3@orzesze.pl

 

 

rys. Marcelina Stycz (absolwentka) 

 

 

 

 

 

AKTUALNOŚCI

 

 https://www.facebook.com/sp3orzesze

 

 W dniach 16, 18.10.2018r w SP7 w Gardawicach odbyły się miejskie zawody w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt. Chłopcy zajęli 1 miejsce, awansując tym samym do zawodów powiatowych. Drużyna dziewcząt po zaciętej walce zdobyła miejsce co pozwala im walczyć o awans do powiatów w barażach. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

 Weronika Kaczanowska  odbiera nagrodę za I miejsce w konkursie wojewódzkim z tłumaczeń wierszy Zbigniewa Herberta. W tle zdjęcia pan Andrzej Franaszek -autor biografii Herberta. więcej

 Lekcja języka włoskiego online. Wrzesień to zdecydowanie miesiąc języków obcych. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków gimnazjaliści mieli okazję zmierzyć się z językiem włoski. Lekcja zorganizowane została przez Instytuty Kultury oraz Ambasady działające w ramach Stowarzyszenia Narodowych Instytucji Kultury Unii Europejskiej (EUNIC) w Warszawie i Krakowie, we współpracy z Komisją Europejską. Zajęcia online poprowadził przesympatyczny native speaker, lektor Instytutu Włoskiego w Warszawie. Trzeba przyznać, iż wśród naszych uczniów ujawniły się nieodkryte dotąd talenty i predyspozycje do nauki języka włoskiego. Wizyta studentów lingwistyki. We wrześniu naszą szkołę odwiedzili studenci lingwistyki, Malwina oraz Patryk, którzy zachęcali do nauki języków obcych. Sami świetnie władają językiem hiszpańskim, odkrywają także tajniki języka szwedzkiego oraz włoskiego. To jednak nie wszystkie talenty, bowiem język niemiecki również nie jest im obcy. więcej

 25 września nasi uczniowie zajęli 1 miejsce w konkurencji bowling w ramach XIX Powiatowej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych pod patronatem Starosty Mikołowskiego „W Sieci” nowoczesne technologie.

 19 września pierwszoklasiści oraz uczniowie klas 2 i 4 spotkali się z policjantem z Komendy Powiatowej Policji z Mikołowa. W czasie spotkania policjant przypomniał wszystkim o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Omówiona została  rola pieszego, kierowcy oraz pasażera. Ćwiczono, jak bezpiecznie przejść przez pasy, po której stronie ulicy należy poruszać się na rowerze, a po której można iść pieszo. Przedstawiciel policji przypomniał także o roli fotelików samochodowych i pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem, a na koniec wyjaśnił, jak działają odblaski i  dlaczego są one tak ważne w ruchu drogowym. Uczniowie słuchali w skupieniu rad i pouczeń policjanta, chętnie także zadawali pytania, a pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki w postaci odblasków. Z całą pewnością była to lekcja, która pokazała, jak ważne jest kształtowanie u dzieci nawyków i wzorców zachowań, pomagających chronić własne życie i zdrowie.

 17 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki, który jest dniem wspólnych działań, odkrywania talentów i integracji. Dzień Kropki traktujemy jako okazję do budowania relacji rówieśniczych, koleżeńskich i uczenia współpracy. Historia małej Vashti stanowi inspirację do podejmowania wyzwań i odkrywania własnej osobowości. Tego dnia wszystko w szkole kręciło się wokół KROPKI, która miała wyzwolić we wszystkich radość, pozytywne nastawienie, kreatywność, twórczość i otwartość na innych, a praca zespołowa w klasach integrowała młodych ludzi w działaniu. Były ubrania w kolorowe kropki i zabawy z KROPKĄ w roli głównej. Jednak najważniejsza była dla nas integracja grup wokół wspólnych działań, twórcze podejście do najprostszych zadań i radość, która łączy i zbliża ludzi. więcej

 Kampania Profilaktyczna „Łańcuch Czystych Serc”

Łańcuch Czystych Serc na rynku w Mikołowie to podsumowanie działań profilaktycznych prowadzonych przez Mikołowski Młodzieżowy Klub Powiatowy.

„Stworzyliśmy Łańcuch dla młodzieży i z młodzieżą. To właśnie są te „czyste serca”, na których jeszcze nałogi czy przemoc nie odcisnęły swojego piętna. To im staramy się nieść przekaz, że alkohol, narkotyki, przemoc, nietolerancja czy inne zagrożenia, z którymi stykają się na co dzień, nie są dobre, nie są słusznym wyjściem. Przede wszystkim pokazujemy młodzieży, a nawet młodzież pokazuje sobie nawzajem jak się przed nimi bronić.” – tłumaczy pomysłodawca i organizator Kampanii pan Tadeusz Rosa.

Młodzież naszej szkoły już od wielu lat włącza się do tej akcji w pełni popierając jej profilaktyczny przekaz. Zwieńczeniem akcji jest moment, kiedy punktualnie o godzinie 13:00 wszyscy chwytają się za ręce unosząc je w górę tworząc łańcuch „czystych serc”, któremu towarzyszy bicie dzwonów i dźwięk syren.

 GODZINY DODATKOWYCH ZAJĘĆ Z UCZNIAMI w I półroczu r.szk.2018/2019

 ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 03.09.2018 r.

9:00  msza święta w Kościele Parafialnym w Zawadzie.

10:00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w budynku szkoły

10:30 pasowanie uczniów klas pierwszych

AUTOBUSY:

z Jaśkowic godz. 8:30

z Zazdrości godz. 8:45

Powrót z Zawady około godz. 11:30

 

PROJEKTY

Europejski Fundusz Społeczny

Akademia Umiejętności

KĄCIK PRAWNY