Szkoła Podstawowa nr 3 
im
. Stanisława Ligonia

ul. Szkolna 44      43-180 Orzesze-Zawada

 telefon: 32 22 15 271

faks: 32 72 31 215

 sp3@orzesze.pl

 

 

rys. Marcelina Stycz (absolwentka) 

 

 

 

 

 

AKTUALNOŚCI

 

 https://www.facebook.com/sp3orzesze

 

 19 września pierwszoklasiści oraz uczniowie klas 2 i 4 spotkali się z policjantem z Komendy Powiatowej Policji z Mikołowa. W czasie spotkania policjant przypomniał wszystkim o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Omówiona została  rola pieszego, kierowcy oraz pasażera. Ćwiczono, jak bezpiecznie przejść przez pasy, po której stronie ulicy należy poruszać się na rowerze, a po której można iść pieszo. Przedstawiciel policji przypomniał także o roli fotelików samochodowych i pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem, a na koniec wyjaśnił, jak działają odblaski i  dlaczego są one tak ważne w ruchu drogowym. Uczniowie słuchali w skupieniu rad i pouczeń policjanta, chętnie także zadawali pytania, a pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki w postaci odblasków. Z całą pewnością była to lekcja, która pokazała, jak ważne jest kształtowanie u dzieci nawyków i wzorców zachowań, pomagających chronić własne życie i zdrowie.

 17 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki, który jest dniem wspólnych działań, odkrywania talentów i integracji. Dzień Kropki traktujemy jako okazję do budowania relacji rówieśniczych, koleżeńskich i uczenia współpracy. Historia małej Vashti stanowi inspirację do podejmowania wyzwań i odkrywania własnej osobowości. Tego dnia wszystko w szkole kręciło się wokół KROPKI, która miała wyzwolić we wszystkich radość, pozytywne nastawienie, kreatywność, twórczość i otwartość na innych, a praca zespołowa w klasach integrowała młodych ludzi w działaniu. Były ubrania w kolorowe kropki i zabawy z KROPKĄ w roli głównej. Jednak najważniejsza była dla nas integracja grup wokół wspólnych działań, twórcze podejście do najprostszych zadań i radość, która łączy i zbliża ludzi. więcej

 Kampania Profilaktyczna „Łańcuch Czystych Serc”

Łańcuch Czystych Serc na rynku w Mikołowie to podsumowanie działań profilaktycznych prowadzonych przez Mikołowski Młodzieżowy Klub Powiatowy.

„Stworzyliśmy Łańcuch dla młodzieży i z młodzieżą. To właśnie są te „czyste serca”, na których jeszcze nałogi czy przemoc nie odcisnęły swojego piętna. To im staramy się nieść przekaz, że alkohol, narkotyki, przemoc, nietolerancja czy inne zagrożenia, z którymi stykają się na co dzień, nie są dobre, nie są słusznym wyjściem. Przede wszystkim pokazujemy młodzieży, a nawet młodzież pokazuje sobie nawzajem jak się przed nimi bronić.” – tłumaczy pomysłodawca i organizator Kampanii pan Tadeusz Rosa.

Młodzież naszej szkoły już od wielu lat włącza się do tej akcji w pełni popierając jej profilaktyczny przekaz. Zwieńczeniem akcji jest moment, kiedy punktualnie o godzinie 13:00 wszyscy chwytają się za ręce unosząc je w górę tworząc łańcuch „czystych serc”, któremu towarzyszy bicie dzwonów i dźwięk syren.

 GODZINY DODATKOWYCH ZAJĘĆ Z UCZNIAMI w I półroczu r.szk.2018/2019

 ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 03.09.2018 r.

9:00  msza święta w Kościele Parafialnym w Zawadzie.

10:00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w budynku szkoły

10:30 pasowanie uczniów klas pierwszych

AUTOBUSY:

z Jaśkowic godz. 8:30

z Zazdrości godz. 8:45

Powrót z Zawady około godz. 11:30

 

PROJEKTY

Europejski Fundusz Społeczny

Akademia Umiejętności

KĄCIK PRAWNY